Rolety zewnętrzne są częścią nowoczesnych technologii budowlanych i standardowym elementem wyposażenia domów i mieszkań. Pełnią wiele funkcji. Posiadają najlepsze parametry izolacyjne.
Stanowią doskonałe zabezpieczenie przed warunkami atmosferycznymi- nadmiernym słońcem, mrozem i wiatrem, obniżają hałasy, chronią prywatność i co najważniejsze, pełnią rolę antywłamaniową.
Oprócz funkcji praktycznych, pełnią również rolę estetyczną. Bogaty wachlarz kolorów i surowców, a także wysoki komfort obsługi harmonizują się zarówno ze starym, jak i nowym budownictwem, ożywiając fasadę budynków.
Rodzaje rolet
Rolety elewacyjne to najpopularniejsze rolety w naszym kraju. Są wytrzymałe, wykonane z aluminium. Można je montować na istniejących budynkach, we wnęce okiennej lub drzwiowej. Są dostępne w różnych kształtach i kolorach, dlatego można je bez trudu dostosować do elewacji.
Rolety naokienne (nadstawne) to rolety, które montuje się do jeszcze nie obsadzonego okna. Rolety zewnętrzne naokienne można montować do każdego okna, jeśli zostaną dobrze dobrane kolorystycznie – mogą stworzyć z oknem jednolitą całość, co znacznie poprawia estetykę budynku.
Rolety podtynkowe- skrzynki są montowane w elewacji budynku. Z tego powodu najlepiej montować te rolety przed wykończeniem elewacyjnym, choć nie ma przeciwwskazań, by rolety były montowane również później (choć wiąże się to z kuciem elewacji). Rolety są wykonane z wysokiej jakości aluminium i dzięki niewidocznemu mechanizmowi, nie zakłócają estetyki budynku.
Rolety nadprożowe (RKS) to rolety, o których należy pomyśleć najwcześniej (na etapie projektu budynku). Skrzynka montowana jest w trakcie wznoszenia budynku, w nadprożu okna, które wykonuje się z twardego styropianu wzmocnionego stalowym zbrojeniem. Jak w przypadku poprzednich rolet, jeśli są odsłonięte– są niewidoczne.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz